🔥♨️ TEMAT SPALARNI WRACA! ♨️🔥
Po wielu latach względnego spokoju temat spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych w Miliczu wraca niczym grom z jasnego nieba! ⚡😮
Kilka dni temu pojawiły się pierwsze oficjalne informacje oraz publikacje promujące pomysł ponownego uruchomienia tej instalacji. Nic więc dziwnego, że osoby, które przed laty walczyły o jej zamknięcie, ponownie zmobilizowały się do działania. 💪🚫
Dlatego przygotowane zostało stanowisko wyrażające sprzeciw wobec przywrócenia funkcjonowania spalarni. Zarówno ja, jak i Radni Ponad Podziałami nie mieliśmy wątpliwości, że taki dokument powinien zostać przedłożony Radzie Miejskiej więc gdy zaproponowano nam jego podpisanie zrobiliśmy to, bez wahania ✍️🏛️
Niestety już sama dyskusja nad wprowadzeniem stanowiska do porządku obrad sesji wywołała ogromne emocje. Padały argumenty, że „to nie jest odpowiedni moment”, że najpierw trzeba temat omówić na komisjach, a dopiero później zastanawiać się nad stanowiskiem Rady.
❓Tylko po co czekać? A może to tylko gra na czas?
❓Czy lepiej zapobiegać, czy leczyć skutki?
❓Kiedy jest właściwy moment na wyrażenie sprzeciwu wobec przedsięwzięcia, które już wcześniej budziło ogromne kontrowersje?
Przypomnę, że instalacja została zamknięta decyzjami administracyjnymi, a część jej elementów miała zostać rozebrana z uwagi na niezgodność z posiadanymi pozwoleniami. To nie były decyzje podejmowane przez mieszkańców czy lokalnych działaczy, ale przez właściwe instytucje państwowe. ⚖️📄
Jeszcze większe zdziwienie wzbudziły pytania Radnej Anny Romanowicz o liczbę zachorowań czy zgonów mających potwierdzać szkodliwość funkcjonowania instalacji. Czy naprawdę musimy czekać na takie statystyki, aby powiedzieć jasno: NIE dla przedsięwzięcia budzącego tak poważne obawy mieszkańców? ❌☠️
W dokumentach z okresu walki o zamknięcie spalarni można znaleźć informacje, że inwestor wskazywał na konieczność usunięcia tzw. „wad formalnych” związanych z funkcjonowaniem instalacji. Pojawia się więc pytanie, czy dziś nie jesteśmy świadkami kolejnej próby dostosowania przepisów do istniejącej instalacji, zamiast dostosowania instalacji do obowiązującego prawa? 🤔📑
Nie można również zapominać o historii tej sprawy. Warto przypomnieć sobie, kto odpowiadał za decyzje związane ze sprzedażą przyszpitalnej spalarni i kto sprawował wówczas władzę. Czy to przypadek, że dziś niektórzy tak mocno sprzeciwiają się przyjęciu jednoznacznego stanowiska przez Radę Miejską? 🤨
🌿 Dolina Baryczy jest naszym wspólnym dobrem.
🌿 Milicz jest naszym domem.
🌿 Zdrowie mieszkańców powinno być wartością nadrzędną.
Dlatego uważam, że już dziś należy jasno i stanowczo powiedzieć: NIE dla powrotu spalarni na wielką skalę w sercu Doliny Baryczy! 🚫♨️🌳
📺 Zachęcam wszystkich mieszkańców do obejrzenia nagrania z sesji Rady Miejskiej i samodzielnej oceny przebiegu dyskusji. Warto usłyszeć argumenty wszystkich stron i wyciągnąć własne wnioski.
👇👇👇
https://youtu.be/fPrn_NBY0j0?is=UsDcYl9V9dHXAa5B
#Milicz #DolinaBaryczy #Spalarnia #NieDlaSpalarni #ZdrowieMieszkańców #CzystePowietrze #Bezpieczeństwo #Samorząd #RadaMiejska #Miliczanie #Ekologia #Środowisko #StopSpalarni #NaszaGmina #WspólnaSprawa #DziałamyRazem #MieszkańcyMająGłos Gmina Milicz Wojciech Piskozub - Burmistrz Gminy Milicz Kocham Milicz Głos Milicza Gazeta Lokalna MILICZ Sebastian Stelmach - ESKA Wrocław / ESKA2 Trzebnica Dorota Folmer - Radna Rady Powiatu Milickiego Dolny Śląsk Leszek Żuber ESKA2 #www
Po wielu latach względnego spokoju temat spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych w Miliczu wraca niczym grom z jasnego nieba! ⚡😮
Kilka dni temu pojawiły się pierwsze oficjalne informacje oraz publikacje promujące pomysł ponownego uruchomienia tej instalacji. Nic więc dziwnego, że osoby, które przed laty walczyły o jej zamknięcie, ponownie zmobilizowały się do działania. 💪🚫
Dlatego przygotowane zostało stanowisko wyrażające sprzeciw wobec przywrócenia funkcjonowania spalarni. Zarówno ja, jak i Radni Ponad Podziałami nie mieliśmy wątpliwości, że taki dokument powinien zostać przedłożony Radzie Miejskiej więc gdy zaproponowano nam jego podpisanie zrobiliśmy to, bez wahania ✍️🏛️
Niestety już sama dyskusja nad wprowadzeniem stanowiska do porządku obrad sesji wywołała ogromne emocje. Padały argumenty, że „to nie jest odpowiedni moment”, że najpierw trzeba temat omówić na komisjach, a dopiero później zastanawiać się nad stanowiskiem Rady.
❓Tylko po co czekać? A może to tylko gra na czas?
❓Czy lepiej zapobiegać, czy leczyć skutki?
❓Kiedy jest właściwy moment na wyrażenie sprzeciwu wobec przedsięwzięcia, które już wcześniej budziło ogromne kontrowersje?
Przypomnę, że instalacja została zamknięta decyzjami administracyjnymi, a część jej elementów miała zostać rozebrana z uwagi na niezgodność z posiadanymi pozwoleniami. To nie były decyzje podejmowane przez mieszkańców czy lokalnych działaczy, ale przez właściwe instytucje państwowe. ⚖️📄
Jeszcze większe zdziwienie wzbudziły pytania Radnej Anny Romanowicz o liczbę zachorowań czy zgonów mających potwierdzać szkodliwość funkcjonowania instalacji. Czy naprawdę musimy czekać na takie statystyki, aby powiedzieć jasno: NIE dla przedsięwzięcia budzącego tak poważne obawy mieszkańców? ❌☠️
W dokumentach z okresu walki o zamknięcie spalarni można znaleźć informacje, że inwestor wskazywał na konieczność usunięcia tzw. „wad formalnych” związanych z funkcjonowaniem instalacji. Pojawia się więc pytanie, czy dziś nie jesteśmy świadkami kolejnej próby dostosowania przepisów do istniejącej instalacji, zamiast dostosowania instalacji do obowiązującego prawa? 🤔📑
Nie można również zapominać o historii tej sprawy. Warto przypomnieć sobie, kto odpowiadał za decyzje związane ze sprzedażą przyszpitalnej spalarni i kto sprawował wówczas władzę. Czy to przypadek, że dziś niektórzy tak mocno sprzeciwiają się przyjęciu jednoznacznego stanowiska przez Radę Miejską? 🤨
🌿 Dolina Baryczy jest naszym wspólnym dobrem.
🌿 Milicz jest naszym domem.
🌿 Zdrowie mieszkańców powinno być wartością nadrzędną.
Dlatego uważam, że już dziś należy jasno i stanowczo powiedzieć: NIE dla powrotu spalarni na wielką skalę w sercu Doliny Baryczy! 🚫♨️🌳
📺 Zachęcam wszystkich mieszkańców do obejrzenia nagrania z sesji Rady Miejskiej i samodzielnej oceny przebiegu dyskusji. Warto usłyszeć argumenty wszystkich stron i wyciągnąć własne wnioski.
👇👇👇
https://youtu.be/fPrn_NBY0j0?is=UsDcYl9V9dHXAa5B
#Milicz #DolinaBaryczy #Spalarnia #NieDlaSpalarni #ZdrowieMieszkańców #CzystePowietrze #Bezpieczeństwo #Samorząd #RadaMiejska #Miliczanie #Ekologia #Środowisko #StopSpalarni #NaszaGmina #WspólnaSprawa #DziałamyRazem #MieszkańcyMająGłos Gmina Milicz Wojciech Piskozub - Burmistrz Gminy Milicz Kocham Milicz Głos Milicza Gazeta Lokalna MILICZ Sebastian Stelmach - ESKA Wrocław / ESKA2 Trzebnica Dorota Folmer - Radna Rady Powiatu Milickiego Dolny Śląsk Leszek Żuber ESKA2 #www